3-й том Державної Фармакопеї України 2-го видання (ДФУ 2.0), включає розділи з монографіями на вакцини та імуносироватки для застосування людиною, а також імуносироватки для застосування у ветеринарії; радіофармацевтичні лікарські засоби; шовні матеріали для застосування людиною та у ветеринарії; лікарську рослинну сировину (ЛРС) та лікарські рослинні засоби (ЛРЗ); гомеопатичні лікарські засоби; готові лікарські засоби (ГЛЗ); лікарські засоби, виготовлені в аптеках (екстемпоральні лікарські засоби – ЕЛЗ), і дієтичні добавки (ДД). Матеріали 3-го тому ДФУ 2.0 гармонізовані з Європейською Фармакопеєю (ЄФ) 8.2. У томі 3 ДФУ 2.0 зберігається послідовність гармонізованих з ЄФ розділів.

Окрім гармонізованих з ЄФ розділів, у цьому томі зібрані статті, що містять значні національні частини або є виключно національні. Зокрема, значно розширений перелік монографій на ГЛЗ, в окремий розділ винесені матеріали із загальними вимогами щодо якості та контролю якості ЕЛЗ. Вперше у вітчизняній практиці до Фармакопеї введена інформаційна загальна стаття з рекомендаціями до стандартів якості ДД. Ці стандарти ґрунтуються на досвіді провідних фармакопей світу та включають національний досвід фармацевтичної науки, виробництва та контролю якості.

При розробці монографій на ГЛЗ, ЕЛЗ і ДД були широко застосовані чинні матеріали Фармакопеї Сполучених Штатів Америки і Британської Фармакопеї. Це стало можливим завдяки двостороннім угодам між цими фармакопеями і Державним підприємством «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів». Колектив ДП "Фармакопейний центр" щиро вдячний нашим колегам з Фармакопеї Сполучених Штатів Америки і Британської Фармакопеї за надану допомогу і сподівається на подальшу співпрацю. Така співпраця відповідає світовій тенденції глобалізації і гармонізації стандартів якості лікарських засобів.

Перелік монографій на ЛРС та ЛРЗ, що ввійшли до 3-го тому, суттєво розширений. 27 монографій мають значні актуальні для вітчизняних виробників національні частини, 19 монографій є національними.

Дані монографії розроблені з врахуванням поточного стану вирощування та виробництва ЛРС в Україні та досвіду провідних фармакопей світу.

ДП "Фармакопейний центр" щиро дякує всім, хто брав участь у розробці Фармакопеї, за співпрацю та запрошує всі зацікавлені сторони до подальшої роботи над удосконаленням Державної Фармакопеї України.

отримати зміст

Вартість видання складає 999 грн.

З приводу придбання 3-го тому ДФУ 2.0 звертатися до Харченко Світлани Іванівни за

тел.: +38 (099) 180 06 01

e-mail: svitlanaph@ukr.net