З глибоким сумом повідомляємо, що 25 серпня 2024 року пішов з життя Олександр Анатолійович Зінченко – видатний науковець, неперевершений фахівець та чудова людина

Олександра Зінченка по праву вважали одним із найкращих аналітиків України, оскільки не існувало методу у фармакопейному аналізі, яким би він не володів досконало, та аналітичного завдання, яке він би не зміг вирішити.

Олександр Анатолійович був одним із творців системи державного контролю якості лікарських засобів в незалежній Україні – роль, яку важко переоцінити. Він почав свою роботу в Лабораторії фармакопейного аналізу (ЛФА) з моменту її створення у 1992 році, спочатку як науковий співробітник, а з 2005 року – як її керівник.

Зінченко О.А. був фактичним організатором контролю якості лікарських засобів методом газової хроматографії (ГХ) в Україні, який на початковому етапі відігравав вирішальну роль у забезпеченні якості препаратів-генериків. У 1996 році в ДП «Фармакопейний центр» було розроблено першу в світі загальну фармакопейну статтю, яка контролювала 26 залишкових розчинників методом ГХ. Через відсутність у той час ГХ на підприємствах галузі, аналіз всіх імпортних субстанцій, які відповідали цій статті, тривалий час проводив безпосередньо Олександр Анатолійович, що значною мірою забезпечило якість препаратів-генериків. Більшість специфікацій виробників того часу була розроблена за безпосередньої участі Зінченка О.А.

Це лише один із багатьох прикладів його величезного внеску у створення і забезпечення державного контролю якості лікарських засобів.

Лабораторія фармакопейного аналізу протягом 6 років була єдиною уповноваженою лабораторією в Україні, яка вирішувала найскладніші аналітичні проблеми, де головним фахівцем у всіх напрямах був Олександр Анатолійович Зінченко. Він брав найактивнішу участь у:

  • Розробці вітчизняної концепції лабораторного забезпечення державного контролю якості лікарських засобів;
  • Створенні школи хроматографічного фармакопейного аналізу;
  • Формуванні школи державного контролю якості лікарських засобів.

ДП «Фармакопейний центр» висловлює щирі співчуття рідним, близьким і всім, хто знав Олександра Анатолійовича. Ми втратили не лише видатного науковця, а й людину з великим серцем і непохитною відданістю своїй справі.