21-23 вересня 2015 року відбулася 6-а Міжнародна зустріч світових Фармакопей в рамках розробки документа з Належної Фармакопейної Практиці (GPhP), організована срвместно ВООЗ і Фармакопеєю Китайської Народної Республіки в м Суджоу, КНР.

Розробка даного документа ведеться з ініціативи ВООЗ та світових Фармакопей, в тому числі і Фармакопеї України, з березня 2012 року, коли необхідність в документі з Належної Фармакопейної Практиці була підтверджена на 1-й міжнародній зустрічі світових Фармакопей в м Женева, Швейцарія. Основний текст документа, що складається з таких розділів, як передумови до розробки законопроекту, мета і область його застосування, основні принципи розробки фармакопейних монографій на активні фармацевтичні інгредієнти і готові лікарські засоби, знаходиться на завершальній стадії розгляду і буде представлений для схвалення в Експертний комітет з специфікаціям і фармацевтичним продуктам ВООЗ 12 – 16 жовтень 2015 року. Крім основної загальної документа ведеться робота зі створення наступних документів щодо належної фармакопейної практиці для окремих груп препаратів – рослинного походження, біологічних, екстемпоральних і т.д. Дана робота вимагає значних зусиль від сторін-учасниць зі складання тексту документа, рецензування, обліку отриманих зауважень і т.д. і ДП «Фармакопійний центр» бере активну участь в цьому процесі. У процес розробки документа залучені провідні світові фармакопеї – учасники PDG-групи по гармонізації – Фармакопеї США, Японії і Європейська Фармакопея, а також фармакопеї із різних регіонів світу. Так в 6-й зустрічі світових Фармакопей, крім уже названих, брали участь Фармакопеї Британії, В'єтнаму, Індії, Індонезії, Ірану, Казахстану, Кореї, України, Міжнародна Фармакопея і, звичайно, господарі зустрічі – Фармакопея Китаю.

Оскільки ДФУ містить значну кількість не гармонізованих з Європейською Фармакопеєю текстів, загальних статей, монографій на ГЛЗ, РЛС, РЛСр, розробка GPhP є актуальним завданням для вироблення загальних принципів складання фармакопейних текстів та монографій. Довгостроковою перспективою такої роботи є гармонізація фармакопейних вимог в світовому масштабі.

Від ДП «Фармакопійний центр» участь в 6-й Міжнародній зустрічі світових Фармакопей прийняла вчений секретар Дмитрієва М.В. прийняв в двох значних світових подіях в області фармації, організованих Фармакопеєю Китайської Народної Республіки в м Суджоу, КНР.