З 9 грудня 2020 р. проводиться 17-й раунд Програми професійного тестування лабораторій з контролю якості лікарських засобів (ППТ), який організовує ДП «Фармакопейний центр», за підтримки Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

      Участь у ППТ є важливим і обов'язковим елементом системи забезпечення якості роботи аналітичних лабораторій відповідно до вимог ISO і GMP/GLP. У рамках ППТ з 2001 року успішно проведені шістнадцять раундів тестування, в яких щорічно беруть участь зацікавлені лабораторії фармацевтичної галузі.

      Результати учасників ППТ оцінюються відповідно до фармакопейних вимог, а також відповідно до вимог прийнятої аналітичної практики. Інформація щодо результатів тестування кожного учасника є конфіденційною.

     Після завершення раунду тестування проводиться науково-методичний семінар, де розглядаються проблеми, що виявлені в ході тестування, узагальнюється отриманий досвід, надаються рекомендації.

     Учасники отримують сертифікат участі в ППТ і звіти щодо результатів тестування, в яких наводиться аналіз причин виникнення проблем та рекомендації щодо їх усунення.

     У 17-му раунді ППТ учасникам пропонуються такі завдання:

  • Визначення супровідних домішок у тестовому зразку метилпарагідроксибензоату методом ВЕРХ (ДФУ/Рh.Eur. 2.2.29);
  • Ідентифікація тестового зразка метилпарагідроксибензоата за температурою плавлення (ДФУ/Рh.Eur. 2.2.14);
  • Ідентифікація тестового зразка кислоти аскорбінової за показником рН (ДФУ/Ph.Eur. 2.2.3);
  • Визначення питомого оптичного обертання тестового зразка кислоти аскорбінової (ДФУ/Ph.Eur. 2.2.7).

       Для участі в 17-му раунді ППТ необхідно заповнити форму Заявки, та направити її у ДП «Фармакопейний центр» за електронною адресою: ppt.phukr@gmail.com.

       Тестові зразки розсилатимуться кур'єрською поштою після отримання Заявки та сплати організаційного внеску, починаючи з 18 січня 2021 року.

 

      Результати тестування слід надати організаторам до 5 березня 2021 року.

 

Форма заявки для лабораторій України

Інформаційний лист для лабораторій України

 

Дмітрієва М.В., к. фарм. н., ст. наук. співр.,

начальник відділу стандартизації лікарських засобів і

професійного тестування лабораторій

тел. +380 50 4056222

dmitrieva@phukr.kharkov.ua