11-12 квітня 2011 року відбувся семінар з попередньої кваліфікації ВООЗ для виробників протитуберкульозних препаратів другого ряду.

Організатори заходу: Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ); Фармакопейна Конвенція США (USP) (Програма «Просування якості лікарських засобів» (PQM); ЛОБАЛЬНИЕ служба забезпечення протитуберкульозними препаратами (Global Drug Facility, GDF); Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів МОЗ України; Національний Фармацевтичний Університет; ДП «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів »;

Семінар проводився за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Нижче наведені доповіді, що прозвучали на семінарі.

Dr. Kennedy M. Chibwe

Кеннеді є старшим радником програми "Просування якості ЛЗ" (PQM) Фармакопейної конвенції США. До цього він 15 років працював в фармацевтичних компаніях. У Wyeth Phamacueticals Кеннеді був директором відділу аналітичних розробок і нових технологій; в GlaxoSmithKline, Inc. він був аналітичним директором відділу біофармацевтичних препаратів, а також відповідальним за комп'ютерним технологіям і автоматизації виробництва.

"Належна виробнича практика (GMP): Технічна допомога виробникам в рамках програми PQM"

Ms. Paloma Marroqu*Lerga

З 2007 року Палома працює технічним офіцером програми в Глобальній службі забезпечення ЛЗ Партнерства Стоп ТБ під егідою ВООЗ. Палома відповідальна за якість закуповуваних програмою лікарських засобів. До цього Палома працювала в декількох країнах Латинської Америки і Африки в програмах допомоги цим країнам. За освітою вона провізор, магістр суспільної охорони здоров'я.

"Семінар для виробників ПТП другого ряду"

Ms. Lynda Paleshnuik

Лінда більше 25 років працювала в "Health Canada" (аналог американської FDA). До цього вона протягом 5 років працювала в програмі прекваліфікації ВООЗ. Три роки тому вона заснувала свою консалтингову компанію в області прекваліфікації, але також вона продовжує працювати в "Health Canada".

"Програма прекваліфікації. Введення в програму і процедура висловлення зацікавленості (ВЗ)"

"Програма прекваліфікації: нове керівництво за якістю"

"Програма прекваліфікації (ППК). Вимоги до досьє"

Mr. Deusdedit Mubangizi

До того, як пан Мубангізі прийшов працювати в ВООЗ, він був главою лікарського Інспекторату Уганди. З 2008 року пан Мубангізі працює технічним офіцером в штаб-квартирі ВООЗ в Щвейцарии, у відділі забезпечення якості та безпеки лікарських засобів. За свою кар'єру він проінспектував вже більше 120 виробників лекраственних препаратів і фармацевтичних субстанцій.

"Виробництво відповідно до вимог ПК ВООЗ (Частина 1)"

"Виробництво відповідно до вимог ПК ВООЗ (Частина 2)"

Пережогіна Олена Анатоліївна, начальник відділу забезпечення якості ВАТ «Синтез»

"Про участь підприємства ВАТ« Синтез »в програмі ВООЗ по прекваліфікації підприємств проізводящіхпрепарати для лікування малярії, туберкульозу, СНІДу"

Соттаева Мадіна Магометовна, начальник відділу GMP і якості Керуючої компанії ЗАТ «ФАРМ-ентр» (ВАТ «Синтез», ВАТ «Біохімік», ЗАТ «Біоком»)

"Про участь підприємств ЗАТ« ФАРМ-ЦЕНТР »в програмі ВООЗ по прекваліфікації підприємств виробляють препарати для лікування малярії, туберкульозу, СНІДу"

Гризодуб Олександр Іванович, проф., Д. Хім. н., директор ДП "Фармакопійний центр"; Підпружников Юрій Васильович, професор кафедри управління якістю НФаУ

"Програма попередньої кваліфікації ВООЗ: нові віз можности для вітчизняних виробників лікарських засобів вийти на світовий ринок"