3-4 листопада 2016 р. в штаб-квартирі США в м. Роквілл, штат Меріленд, США, відбувся 12-й щорічний Міжнародний симпозіум з фармацевтичних стандартних зразків.

Організаторами симпозіуму виступили Фармакопейна Конвенція США (USP) і Європейський директорат з якості лікарських засобів (EDQM).

Вчені з усього світу змогли обмінятися своїм досвідом в області створення, використання і дистрибуції стандартних зразків. Для участі в роботі симпозіуму були запрошені доповідачі з Фармакопеї США (USP), Європейської Фармакопеї, Української Фармакопеї, FDA/ORA, NIBSC, NIST, LGC, Cerilliant, INDOORBMS, Eli Lilly, Novo Nordisk, Ipsen, World Courier і National Institute of Health Science (Японія). Після кожної сесії було відведено час для дискусії, на якій слухачі мали чудову нагоду задати запитання доповідачам та обговорити з ними гарячі питання.

Дмитро Леонтьєвдоктор фармацевтичних наук, заступник директора з наукової роботи, начальник відділу валідації та стандартних зразків, та Наталя Воловик, кандидат фармацевтичних наук, заступник начальника відділу валідації та стандартних зразків, представили на симпозіумі Державне підприємство "Український науковий Фармакопейний центр якості лікарських засобів".

Дмитро Леонтьєв як запрошений спікер виступив на симпозіумі з доповіддю «Метрологічні аспекти атестації стандартних зразків Державної Фармакопеї України» (автори: Д.А. Леонтьєв, Н.В. Воловик, О.І. Гризодуб). Доповідь викликала великий інтерес серед учасників.