19 грудня 2023 р. у м. Страсбург, Французька Республіка, відбулось спільне засідання Комітету експертів з питань стандартів якості та безпеки фармацевтичної практики і фармацевтичної допомоги (CD-P-PH/PC) і Комітету експертів з мінімізації ризиків для громадського здоров’я, спричинених фальсифікацією медичних послуг, товарів та подібних злочинів (CD-P-PH/CMED) Європейського директорату з контролю якості медичної продукції та охорони здоров'я (EDQM), участь в якому у форматі відеоконференції взяла заступниця  директора з якості ДП «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів» Наталя ВОЛОВИК.

Спільне засідання Комітетів експертів PС/CMED було організоване для обміну інформацією щодо діяльності комітетів, підвищення ефективності комунікації між ними і прискоренню прийняття рішень щодо низки документів, розроблених для сприяння забезпеченню безпечного і ефективного застосування фармацевтичних препаратів.

Голови комітетів представили напрямки і основні результати роботи відповідних комітетів, а відповідальні особи за окремі проєкти надали звіти щодо їх виконання. Делегати обговорили питання, які постають при реалізації виконуваних комітетами проєктів.

Були представлені і обговорені наступні проєкти:

–          Простежуваність лікарських засобів у лікарнях

–          Рекомендації щодо найкращих практик для дистанційного та онлайн-постачання лікарських засобів

–          Спеціальний пункт CMED щодо комунікаційного проекту

–          Ініціатива, пов'язана з продуктами, які знаходяться на межі класифікації або можуть класифікуватись як лікарські засоби і дієтичні добавки