Державна Фармакопея України (ДФУ) – це правовий акт, який містить загальні вимоги до лікарських засобів, фармакопейні статті, а також методики контролю якості лікарських засобів (Закон України «Про лікарські засоби», ст. 2). Вимоги ДФУ, висунуті до ЛЗ, є обов'язковими для всіх підприємств та установ України незалежно від їх форми власності, які виробляють, зберігають, контролюють і реалізують ЛЗ.
 
Україна – перша серед країн колишнього СРСР, яка розробила і ввела в дію свою національну Фармакопею. ДФУ 1-го видання введена в дію з 1 жовтня 2001 р розробці, рецензуванні та доопрацюванні загальних статей і монографій ДФУ взяли участь провідні фахівці вищої школи, академічних і галузевих інститутів, контролюючих органів, фармацевтичних підприємств, фармацевтична громадськість.
 
Розробником ДФУ є Державне підприємство «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів» за дорученням Державної служби України з лікарських засобів.
 
Державна Фармакопея України – відкрита трибуна для обговорення та впровадження важливих для суспільства вимог до якості лікарських засобів. ДП "Фармакопейний центр" готовий співпрацювати з усіма зацікавленими фахівцями, приймати пропозиції щодо вдосконалення ДФУ, проводити консультації і навчання з питань введення в дію вимог ДФУ. Проекти текстів ДФУ, а також їх наукове обгрунтування публікуються на офіційному сайті ДП "Фармакопейний центр" https://sphu.org. для обговорення громадськості.