14 грудня Європейський директорат з контролю якості медичної продукції та охорони здоров'я (EDQM) організував онлайн-вебінар, на якому було представлено нову монографію Європейської Фармакопеї «Канабісу квітки» (3028). У цьому заході взяли участь Еліна КОТОВА, завідувач сектору експериментальної підтримки розробки монографій на лікарську рослинну сировину ДП «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів», та її колега Тетяна ЮРЧЕНКО, яка також є членом груп експертів Європейської Фармакопеї щодо лікарської рослинної сировини та лікарських препаратів рослинного походження.

Основними доповідачами були пан Бруно Шпільденнер, керівник відділу хімічних речовин і продуктів, трав і загальних методів EDQM, і доктор Хауме Санс-Бісет, науковий співробітник відділу Європейської фармакопеї EDQM. Їх доповіді сприяли всебічному розумінню нової монографії «Канабісу квітки», а також відповідних текстів Європейської Фармакопеї, що стосуються рослинних препаратів. Цей вебінар був особливо важливим для зацікавлених сторін і професіоналів, які прагнуть адаптуватися до впровадження монографії, запланованого на 1 липня 2024 року.

Вебінар охоплював такі теми:

  • Огляд Європейської фармакопеї (Ph. Eur.)
  • Детальне обговорення Ph. Eur. монографій на рослинну лікарську сировину та рослинні лікарські препарати
  • Поглиблений аналіз нової Ph. Eur. монографії на Канабісу квітки (3028)

Захід завершився інтерактивною сесією запитань і відповідей, надавши учасникам платформу для прояснення своїх запитів і обговорення практичних наслідків нової монографії.