13-й Спільний EDQM-USP Міжнародний симпозіум з фармацевтичних стандартних зразків відбувся 13-14 березня 2019 року в Страсбурзі, Франція.

Симпозіум зібрав близько 130 учасників з 30 країн, які беруть участь у виробництві, характеризації та використанні фармацевтичних стандартних зразків. Програма складалася з чотирьох секцій, що охоплювали створення та використання фармакопейних стандартних зразків, включаючи стандартні зразки для нових і складних біологічних і малих молекул, а також регуляторні аспекти. Також було розглянуто питання, пов'язані з домішками, антибіотиками й продуктами генної терапії. Була жвава дискусія щодо потреби користувачів у стандартних зразках, придатних для використань, що виходять за межі описаних у фармакопеях монографіях. Поряд з усними презентаціями було організовано стендову сесію, на якій учасники мали можливість представити результати своїх робот за тематикою симпозіуму.

Делегати симпозіуму від Українського наукового фармакопейного центру якості лікарських засобів – Дмитро Леонтьєв, заступник директора з наукової роботи та начальник відділу валідації та стандартних зразків, та Наталя Воловик, заступник начальника відділу валідації та стандартних зразків, скористалися нагодою представити результати своїх досліджень, а також підняти та обговорити актуальні питання з представниками фармакопей.

Дмитро Леонтьєв презентував роботу під назвою «Підхід до атестації робочих стандартних зразків прийнятий в Україні» (автори: Д. Леонтьєв, О. Гризодуб, Н. Воловик).

Наталя Воловик презентувала роботу під назвою «Підхід Державної фармакопеї України до дослідження однорідності фармакопейних стандартних зразків» (автори: Н. Воловик, Д. Леонтьєв, О. Гризодуб).

Абсолютно новою особливістю симпозіуму став конкурс стендових доповідей з точки зору їх наукового значення. Експерти, призначені в науковий комітет, оцінювали презентації та визначали переможців. За підсумками конкурсного відбору, Наталя Воловик отримала приз за представлену нею роботу, який був вручений головним науковим співробітником Фармакопеї США Jaap Venema.

Співробітники Українського наукового фармакопейного центру якості лікарських засобів вітають призера Наталю Воловик та співавторів роботи Дмитра Леонтьєва та Олександра Гризодуба з їх досягненням, а всьому колективу Відділу Валідації та Стандартних зразків бажають подальших успіхів.