16 лютого 2023 р. ДП «Фармакопейний центр» взяв участь у попередньому засіданні Європейського регіонального засідання Фармакопейної конвенції США.

21 березня 2023 р. у м. Базель, Швейцарія, відбудеться Європейське регіональне засідання Фармакопейної конвенції США. Напрямки діяльності Фармакопейної конвенції США визначаються у резолюціях. Щороку Фармакопея США звітується перед членами конвенції, експертами, волонтерами та зацікавленими сторонами щодо виконання цих резолюцій. У 2020 р. на засіданні Конвенції було затверджено 15 резолюцій на період 2020-2025 рр.

Напередодні заходу Фармакопея США організувала серію попередніх засідань з метою отримання попередніх коментарів від членів і спостерігачів Конвенції. ДП «Фармакопейний центр»―член Фармакопейної конвенції США з правом голосу з 2010 р. У зустрічі 16 лютого 2023 р. взяли участь представники ДП «Фармакопейний центр» ― заст. директора з науки Дмитро Леонтьєв і заст. директора з якості Наталя Воловик.

Генеральний менеджер і старший директор EMEA у Фармакопеї США Alessandro Slama розповів учасникам про структуру, принципи роботи і зусилля Фармакопеї США щодо ефективної комунікації зі всіма зацікавленими сторонами задля виявлення і своєчасного реагування на проблемні питання, які мають вплив на досягнення цілей щодо підтримки громадського здоров’я, зазначених у резолюціях, і формування нових спільних ініціатив. Учасники поділилися своїми думками щодо найбільш пріоритетних напрямків роботи й запропонували шляхи для реалізації поставлених цілей.

Під час основного заходу планується заслухати звіт Фармакопеї США щодо прогресу у виконанні резолюцій, прийнятих у 2020 р. на період 2020-2025 рр., за результатами 2022 фінансового року, а також обговорити питання щодо удосконалення роботи конвенції і пропозиції щодо нових резолюцій на наступний п’ятирічний цикл (2025-2030). Особлива увага буде приділена темам, якими найбільше цікавилися учасники попередніх засідань, а саме: ланцюг поставок, біопрепарати, COVID-19, нітрозаміни&домішки, а також гармонізація фармакопейних підходів.

У майбутньому подібні зустрічі Фармакопея США планує проводити приблизно один раз на рік, але не менше, ніж один раз у п’ять років.