Женева, Швейцарія – 13 жовтня 2023 року – Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) успішно завершила 57-е засідання Експертного комітету з питань специфікацій фармацевтичних препаратів.

П'ятиденна подія, яка проходила з 9 по 13 жовтня в штаб-квартирі ВООЗ, зібрала експертів з усіх регіонів ВООЗ, включаючи Наталю Воловик, заступницю директора з якості Державного підприємства «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів», яка представляла Державну Фармакопею України.

Комітет розглянув низку ключових питань, зробивши великі кроки до покращення якості та безпеки фармацевтичних препаратів. Аналітичні випробування на діетиленгліколь/етиленгліколь у рідких пероральних дозованих формах, нові монографії на терапевтичні засоби проти COVID-19, GMP для допоміжних речовин, належні лабораторні практики для лабораторій контролю якості фармацевтичних препаратів, список ВООЗ Biowaiver та керівництво з валідації біоаналітичного методу та аналізу випробувальних зразків стали в центрі уваги обговорень. Кожне обговорення, висновок і рішення, які виникли під час зустрічі, були спрямовані на формування майбутнього фармацевтичних препаратів у всьому світі.

57-е засідання було втіленням міжнародної співпраці та компетентності, що зміцнило шлях до світу, де якісні фармацевтичні препарати є доступними та надійними.

Експерти з усіх регіонів ВООЗ зібралися для покращення глобальних стандартів фармацевтики.

 

Наталя Воловик, представниця Державної Фармакопеї України (ДФУ).

 

Наталя Воловик (ДФУ) з Петрою Доерр, директоркою EDQM.

 

Наталя Воловик (ДФУ) з Гербертом Шмідтом (ВООЗ).