З 19 по 21 вересня Європейський директорат з якості лікарських засобів та охорони здоров’я (EDQM) провів міжнародну конференцію під назвою «Співпраця, інновації та наукова досконалість: 11-е видання Європейської Фармакопеї», присвячену виходу 11-го видання Європейської Фармакопеї. Захід відбувся в гібридному форматі (онлайн і оффлайн), зібравши майже 300 учасників з усього світу, включаючи представників європейських установ, Всесвітньої організації охорони здоров’я, національних компетентних органів, національних фармакопейних органів, промисловості та наукових кіл.

Від ДП «Фармакопейний центр» участь у заході прийняли керівники наукових напрямків ДФУ і провідні наукові співробітники центру (Андрій Котов, Катерина Жемерова, Юлія Меркулова, Неля Кишинець, Дмитро Леонтьєв, Еліна Котова, Марина Дмітрієва, Ольга Тимченко, Наталя Воловик, Ірина Лук’янова, Тетяна Юрченко, Семен Котов, Олександр Гризодуб).

Під час триденної конференції відбулось два пленарних засідання, вісім тематичних сесій, чотири відкриті дебати, двадцять круглих столів та два тренінги, на яких обговорювались численні теми щодо роботи Європейської Фармакопеї, включаючи концепцію гнучкості, проблеми, пов’язані з контролем домішок, мікробіологічну та вірусну безпеку, міжнародну гармонізацію, процедуру сертифікації придатності (CEP), клітинну та генну терапію, процедуру P4, альтернативи випробуванням на тваринах, лікарські трави та ін. З програмою конференції і презентаціями  доповідачів можна ознайомитись за посиланням: https://www.edqm.eu/en/-/conference-collaboration-innovation-and-scientific-excellence-the-european-pharmacopoeia-11th-edition.

ДП «Фармакопейний центр» щиро вдячний керівництву EDQM за надану можливість прийняти участь у заході учасникам з України безкоштовно.