Для забезпечення більш ефективної комунікації і роботи Фармакопейна конвенція США (USP) створила сектори і регіональні відділення, а саме: біологічний сектор, сектор дієтичних добавок, регіональне відділення Південної Азії, регіональне відділення Великого Китаю, сектор практики охорони здоров'я, сектор допоміжних речовин, латиноамериканське регіональне відділення, регіональне відділення Близького Сходу та Північної Африки, сектор дженериків, сектор інновацій, Азіатсько-Тихоокеанське регіональне відділення, Європейське регіональне відділення. Це надало можливість відокремлювати і ефективно вирішувати нагальні проблеми певних регіонів та розвивати певні наукові напрямки.
На відміну від попереднього підходу щодо організації зустрічей (1 раз у 5 років із залученням всіх членів і спостерігачів Конвенції), зустрічі за напрямками/регіонами відбуваються за необхідності із залученням лише зацікавлених осіб, що дозволяє чути кожного і набагато ефективніше відповідати на виклики.
21 березня 2023 р. у м. Базель, Швейцарія, відбулось Європейське регіональне засідання Фармакопейної конвенції США (USP). У заході взяли участь 16 організацій-членів Конвенції з США, України, Швейцарії, Великої Британії, Ірландії, Туреччини, Німеччини, Франції, Словенії, Ізраїлю та Бельгії. Учасники поділилися досвідом і планами роботи, а також баченням механізмів щодо вдосконалення роботи USP і просування спільних пріоритетів задля забезпечення безперебійного ланцюжка поставок якісних лікарських засобів. Від ДП «Фармакопейний центр» участь взяли заступник директора з наукової роботи Дмитро Леонтьєв і заступниця директора з якості Наталя Воловик.
Голова зустрічі ― секретар Конвенції USP Anthony Lakavage привітав учасників, висловив неуклінну підтримку України в її боротьбі з російськими загарбниками і співчуття Туреччині у зв’язку з землетрусом й представив доповідь щодо роботи USP і прогресу у виконанні 15 ключових резолюцій Конвенції на 2020-2025 рр. на які вона спирається для досягнення поставленої місії, а також розповів про можливості для членів Конвенції.
Головний науковий співробітник USP Jaap Venema представив доповідь щодо останніх досягнень в науці і розробленні стандартів USP. Він зазначив, що відділення USP в Індії синтезувало 1000 домішок з моменту заснування Synthetics Laboratory у 2011 році. За останній рік USP видано загальний текст <477> Порогові значення звітності, визначені користувачем, опубліковано першу пропозицію щодо нових стандартів, розроблено перший стандарт щодо канабісу для компендіуму рослинних лікарських засобів (HMC), а загальний текст <1469> Домішки нітрозаміну став офіційним.
Учасники представили свої організації і бачення щодо співробітництва. Наталя Воловик представила доповідь, в якій розповіла про місію, пріоритетні напрямки роботи і досягнення ДП «Фармакопейний центр», зокрема, в розробці національних монографій Державної Фармакопеї України (ДФУ), національної системи стандартних зразків і національної програми професійного тестування лабораторій й подякувала USP за стійку позицію і підтримку України, а також допомогу в забезпеченні якісних лікарських засобів на українському ринку шляхом надання права використовувати і адаптувати тексти USP в ДФУ, проведення тренінгів і програм обміну і висловила надію на подальше тісне співробітництво.
Під час обговорення, учасники виділили основні напрямки подальшої спільної роботи, серед яких забезпечення безперебійного ланцюгу поставок і безпеки лікарських засобів, екологічна стійкість, використання зеленої хімії у фармацевтичному виробництві, належний контроль нітрозамінів та домішок, розробка біологічних препаратів і біосимилярів.
По завершенні засідання учасники отримали листи подяки від голови відділення Catherine Dugan та генерального менеджера регіону EMEA Alessandro Slama.