Друга Зустріч Європейського регіонального відділення Фармакопейної Конвенції США (USP), яка відбулася 30 квітня 2024 року в Базелі, Швейцарія, стала значущою подією для зацікавлених сторін у фармацевтичному секторі. Організована USP EMEA, ця зустріч зібрала разом експертів з фармакопей, регуляторних органів, академічних установ та галузевих організацій, з метою сприяння тривалій співпраці та формування стратегічних заходів USP на 2025-2030 роки.

На зустрічі були представлені цінні думки від доповідачів, які представляли відомі організації, включаючи EDQM, MHRA, ДП «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів», PEI, TITCK, Medicines for Europe, A3P, APIC, IEIS та Стамбульський університет. Наталя Воловик, заступник директора з якості ДП «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів», виступила з доповіддю на тему "Знайомство з національними монографіями Державної фармакопеї України – пошук шляхів співпраці", представивши досягнення центру в метрологічному забезпеченні якості результатів аналізу, валідації аналітичних методик і атестації ФСЗ ДФУ, а також запропонувавши шляхи для подальшої співпраці між Україною та іншими міжнародними організаціями. Обговорення охоплювали критичні теми, такі як покращення фармацевтичних ланцюгів постачання, розширення доступу до біологічних препаратів, покращення результатів у сфері охорони здоров'я та просування екологічної сталості у виробництві фармацевтичних продуктів.

Генеральний директор FIP Кетрін Дуґґан, яка головувала на заході, наголосила на важливості цих обговорень у сприянні доступу до якісних лікарських засобів та стимулюванні регуляторних інновацій. Президент Конвенції USP Деніс Догерті зробив свій внесок у захід, підтвердивши відданість спільним цілям.

Друга Зустріч Європейського регіонального відділення Фармакопейної Конвенції США успішно створила основу для майбутньої співпраці, залучення експертів-волонтерів та узгодження зусиль для забезпечення подальшого сприяння якості лікарських засобів у всьому світі. Захід підкреслив колективну відданість покращенню глобальних результатів у сфері охорони здоров'я через співпрацю та інновації у фармацевтичному секторі.

Дивлячись у майбутнє, USP та його члени готові продовжити успіх цієї зустрічі, просуваючи ініціативи, які матимуть тривалий вплив на якість та доступність лікарських засобів у всьому світі.