13 листопада 2023 року Фармакопея США (USP) провела змістовний 3-годинний онлайн-захід під назвою «Розмова з USP: підходи до розробки та перегляду загальних текстів». У цьому заході взяли участь спікери та учасники з різних міжнародних фармацевтичних організацій, у тому числі ДП «Фармакопейний центр», представлений Ольгою Тимченко, Юлією Меркуловою, Нелею Кишинець та Наталею Воловик.

Д-р Гораціо Папа, старший директор відділу загальних текстів USP, очолив сесію, яка є частиною серії поточних дискусій, спрямованих на активізацію залучення зацікавлених сторін та обмін інформацією щодо діяльності USP. Під час зустрічі було обговорено тонкощі розробки загальних текстів USP та критичну роль участі зацікавлених сторін у цих процесах.

Також було освітлено зміну акцентів при розробці загальних текстів фармакопеї. Якщо в 2022 році основна увага приділялася таким темам як Життєвий цикл аналітичних процедур та Безперервне виробництво, то в 2023 році фокус розширився й охопив інноваційні напрямки, такі як Наномедицина та Новітні платформи вакцин.

Одним з основних моментів заходу стало представлення Комітету з планування залучення зацікавлених сторін (Stakeholder Engagement Planning Committee, SEPC). SEPC, що складається з різноманітної групи зацікавлених сторін-добровольців, відіграє ключову роль у сприянні прозорому прийняттю рішень в USP. Їх зусилля охоплюють різні канали, від соціальних медіа-кампаній до інформаційних бюлетенів та семінарів, забезпечуючи всебічний зв'язок та збір відгуків.

Іншим важливим моментом обговорення була роль стимулюючих статей (Stimuli articles) у Фармакопейному форумі (Pharmacopeial Forum). Ці статті, відкриті для пропозицій від будь-якої зацікавленої сторони, відіграють важливу роль у стимулюванні дискусії та формуванні основи для пропозицій загальних текстів. Такий підхід підкреслює інклюзивність і дух співпраці в процесі встановлення стандартів USP.

ДП «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів» вважає отриманий від USP досвід важливим для розробки і удосконалення Державної Фармакопеї України. Ця зустріч не тільки підкреслила відданість USP глобальній співпраці, але й встановила орієнтир для міжнародної участі в розробці фармакопейних стандартів.