Прощаючись із ще одним роком та зустрічаючи Новий Рік, ми хочемо висловити нашу вдячність кожному з вас. Цей рік був сповнений викликів та досягнень, і для нас було честю пройти його  разом з вами.

Підбиваючи підсумки цього року, ми хочемо відзначити непохитні зусилля нашої відданої і талановитої команди для виконання місії ДП «Фармакопейний центр» у задоволенні потреб суспільства в ефективних, безпечних і якісних лікарських засобах, сприянні встановлення в Україні сучасних європейських стандартів якості лікарських засобів, інтеграції України у світовий фармацевтичний ринок й зростання довіри міжнародної спільноти до української системи охорони здоров’я і вітчизняних фармацевтичних препаратів, а також підвищення професійного іміджу підприємства як лідера у галузі стандартизації та контролю якості лікарських засобів.

В цьому році ми випустили чергове доповнення до Державної Фармакопеї України (ДФУ 2.6) і підготували два томи наступного. Ми підтримували виробників і лабораторії контролю якості лікарських засобів фармакопейними стандартними зразками (ФСЗ). У 2023 р. ФСЗ ДФУ, окрім України, були поставлені у 7 країн світу: Сербію, Киргизстан, Молдову, Фінляндію, Нідерланди, Іспанію і Словенію. Ми проводили контроль якості лікарських засобів і фармацевтичних субстанцій. Ми організували черговий (18-й) раунд ППТ. Ми суттєво посилили міжнародну співпрацю з ключовими світовими лідерами фармацевтичної галузі. Наші фахівці активно працювали у робочих/експертних групах і ініціативах Міжнародної Фармакопеї, Європейської Фармакопеї, Фармакопеї США, Європейської асоціації з метрології у аналітичній хімії (EURACHEM), а також у Комітетах Експертів ВООЗ і Ради Європи над проєктами щодо забезпечення якості і ефективності лікарських засобів. Ми подовжили Меморандум про взаєморозуміння з Агентством з регулювання лікарських засобів та товарів медичного призначення Великої Британії (MHRA) щодо можливості використання текстів Фармакопеї Великої Британії (BP) у ДФУ, а також отримали дозвіл на використання текстів Німецької Фармакопеї (DAB) і Гомеопатичної Фармакопеї (GHP) у ДФУ. Наші фахівці брали участь у наукових конференціях і поширювали підходи ДФУ на міжнародних майданчиках. Окрім того, ДП «Фармакопейний центр» успішно пройшов наглядовий аудит системи якості й отримав підтвердження щодо відповідності системи управління якістю вимогам ДСТУ ISO 9001:2015.

Вітаємо наших співробітників і колег із прийдешніми святами! Нехай новорічні свята принесуть вам натхнення і ідеї для нових цікавих проєктів!  Бажаємо вам здоров’я, успіху, щастя і процвітання в Новому році! Сподіваємось на продовження співпраці і реалізації успішних задумів та справ для покращення громадського здоров’я. Нехай 2024 принесе мир Україні. Дякуємо ЗСУ і всім, хто наближає нашу перемогу!