Представляючи звіт про основні результати діяльності ДП «Фармакопейний центр» за січень 2022 р. – І половину березня  2023 р., хочеться зазначити, що рік був для нашої команди значним викликом.

Триваюча війна росії з Україною мала особливо значні наслідки для жителів Харкова з початком повно-масштабного вторгнення російських військ на територію нашої держави. З 24 лютого 2022 р. протягом 7 місяців Харків зазнавав постійних масованих атак з боку російських військ, що завдало значної шкоди його інфраструктурі і життєдіяльності. Одним з найбільш потерпілих районів міста є селище Жуковського, де розташоване наше підприємство. Багато будинків і будівель було зруйновано або пошкоджено, довгий час з районом не було транспортного сполучення, у районі не було жодної працюючої аптеки, ланцюг продовольчих товарів було порушено, а значна частина району перебувала без електро- і водопостачання та опалення, що вплинуло на життя та роботу наших співробітників.

Навіть після звільнення Харківської області у вересні 2022 р. місто продовжує зазнавати ракетних та ін. ударів з боку країни-терориста (рф), яка не залишає спроб окупувати місто та область. Багато членів нашої команди були змушені звільнитися і шукати нове місце роботи. Багатьом довелося переїхати в безпечніші міста України чи інші країни. Деякі наші співробітники вступили до лав Збройних Сил України або територіальної оборони і боронять нашу країну від ворога. Війна, що триває, заважає багатьом мешканцям повернутися до своїх домівок та/або нормального життя.

Незважаючи на складні обставини і труднощі, ми з гордістю повідомляємо, що наша команда була на висоті й досягла помітних успіхів. Завдяки стійкості, відданості і наполегливій праці наших співробітників нам вдалось успішно відновити роботу за всіма основними напрямками. У 2022 р. було підготовлено Доповнення 6 до Державної Фармакопеї України ДФУ 2.6), яке було затверджено і введено в дію з 1 березня 2023 р. наказом МОЗ України від 17 лютого 2023 року. Ми продовжували забезпечувати фармацевтичні підприємства фармакопейними стандартними зразками ДФУ для забезпечення належного контролю якості лікарських засобів на ринку України. Проводились роботи з розробки і валідації біологічних методів аналізу фармацевтичних препаратів і фармацевтичних субстанцій, а також роботи з фармакопейного контролю якості лікарських засобів. У 2022 р. підготовлено, а у січні 2023 р. розпочато 18-й раунд Програми професійного тестування лабораторій з контролю якості лікарських засобів (ППТ). Фахівці підприємства  є експертами і брали участь в роботі робочих груп ВООЗ, Фармакопеї США, Європейської Фармакопеї і Eurachem. 06 березня 2023 р. підписано Угоду про співпрацю між ДП «Фармакопейний центр» і Агентством з регулювання лікарських засобів і товарів для медичного призначення Сполученого Королівства (MHRA), згідно з якою, зокрема, дозволяється використовувати тексти Британської Фармакопеї у Державній Фармакопеї України. Фахівці підприємства брали участь у чисельних міжнародних наукових та навчальних семінарах, тренінгах, конференціях і засіданнях.

Одним із найвагоміших досягнень стало те, що у 2022 році ми змогли отримати дохід, порівнянний із 2021. Протягом звітного періоду ми забезпечували своєчасну виплату заробітної плати співробітникам і сплату податків державі.

Ми зіткнулися зі значними викликами, але змогли їх подолати та забезпечити, щоб наша компанія залишалася життєздатною та конкурентоспроможною організацією на ринку.

Ми глибоко вдячні всім членам нашої команди, які залишилися відданими місії нашої компанії, незважаючи на труднощі, з якими вони зіткнулися. Ми розуміємо, що триваюча війна продовжує впливати на нашу команду і прагнемо забезпечити безпечне та сприятливе робоче середовище для всіх наших співробітників, незалежно від того, де вони знаходяться. Ми віримо, що, працюючи разом і підтримуючи один одного, ми зможемо продовжувати досягати успіху й надалі.

Звіт ДП «Фармакопейний центр» за 2022 р. – І половину березня 2023 р.