10 жовтня 2023 року співробітники ДП «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів» взяли участь у вебінарі «Вторинні стандартні зразки – міркування простежуваності до фармакопейних стандартних зразків". Цей захід організували USP-EMA і EDQM, зібравши експертів зі встановлення стандартних зразків з усього світу.

Доповідачі:

Стефан АЛМЕЛІНГ, керівник лабораторного відділу EDQM

Крістіан ЗАЙН, старший менеджер з наукових питань в USP-EMA.

Наші представники:

Світлана ЧИКАЛОВА

Тетяна ЮРЧЕНКО

Денис ЛЕОНТЬЄВ

Еліна КОТОВА

Вікторія КОВАЧ

Дмитро ЛЕОНТЬЄВ

Наталя ВОЛОВИК.

Вебінар створив середовище для навчання та співпраці. Обговорення охоплювало низку тем, включаючи відмінності між фармакопейними стандартними зразками та сертифікованими референтними матеріалами, їх відповідні переваги та обмеження, ідентифікацію потенційних джерел варіювання та їх внесок у невизначеність вимірювань, а також впровадження ризик-орієнтованого підходу до створення вторинних стандартних зразків.

Доповідачі наголосили на можливості використання вторинних стандартних зразків у рутинних випробуваннях за обов’язкової умови демонстрації їх придатності для призначеного використання і простежуваності до первинних стандартних зразків, а також оцінки та врахування їх невизначеності в загальній невизначеності вимірювання.

Знімок, що демонструє внесок вторинних стандартних зразків у невизначеність вимірювання