Делегація ДП «Фармакопійний центр» взяла участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Інтеграція освіти, науки і виробництва в фармації», яка відбулася 11-12 листопада в м Ташкент, Узбекистан

на базі Ташкентського фармацевтичного інституту, а також в семінарі « вимоги GMP до контролю якості при виробництві лікарських засобів », організованому Науковим центром стандартизації лікарських засобів республіки Узбекистан (директор Назаров Е.А.), 12 – 18 листопада 2014 р

До складу делегації увійшли директор ДП «Фармакопійний центр» проф. Гризодуб О.І., заступник директора з економічних питань та розвитку Рудик З.С., а також керівники основних напрямків діяльності підприємства – заст. директора з наукових питань, начальник Відділу валідації і стандартних зразків, к.фарм. наук Леонтьєв Д.А .; зам. начальника відділу ДФУ, керівник напрямку по рослинним лікарських засобів, д. фарм. наук Котов А.Г .; вчений секретар, керівник напрямку розробки та впровадження Програми професійного тестування, к. фарм. наук Дмитрієва М.В.

На пленарному засіданні конференції 11 листопада ДП «Фармакопійний центр» представив 2 доповіді – Гризодуб О.І. «2-е видання Державної фармакопеї України. Сьогодення та майбутнє» і Дмитрієва М.В. «Програма професійного тестування лабораторій з контролю якості лікарських засобів». Широке коло питань щодо якості лікарських засобів був, також, торкнуться співробітниками ДП «Фармакопійний центр» на семінарі. Так, А.І. Гризодуб представив доповідь на тему «Проблеми якості та фальсифікації лікарських засобів», де представив точку зору на дану проблему, кілька відрізняється від загальноприйнятої. Крім того, до уваги слухачів семінару були представлені доповіді, що містять інформацію щодо основних напрямів, що розвивається в фармакопейн центрі: «Стандартизовані процедури валідації методик контролю якості лікарських засобів» – Гризодуб О.І., «Класифікація фармакопейних підходів до кількісного визначення лікарської рослинної сировини і сумарних фітопрепаратів» – Гризодуб О.І.,«Фармакопейні вимоги до лікарській рослинній сировині» – Котов А.Г., «Порядок розробки та написання монографій на ЛРС »- Котов А.Г.,« Використання ФСЗ ДФУ рослинного походження при розробці монографій на АРС і лікарські рослинні засоби в Україні »- Котов А.Г.,« Метрологічні аспекти забезпечення якості фармацевтичного аналізу »- Леонтьєв Д.А.,« Система фармацевтичних стандартних зразків »- Леонтьєв Д.А.,« Тестування з використанням методу ТШХ в рамках Програми професійного тестування. Види випробувань, підходи до оцінки результатів, практичні висновки »- Дмитрієва М.В.,« Тестування за показником Розчинення в рамках ППТ »- Дмитрієва М.В.

Представлені напрямки діяльності ДП «Фармакопійний центр» викликали інтерес у учасників конференції та семінару. В ході візиту були проведені переговори, консультації, організовані «круглі столи» з представниками, як державних органів з контролю якості лікарських засобів і медичної техніки республіки Узбекистан, так і з представниками академічних кіл та виробників фармацевтичної продукції, і намічені шляхи подальшої співпраці.