Старший науковий співробітник ДП «Фармакопійний центр», к. Фарм. наук Дмитрієва Марина Василівна, з 28 квітня 2011 р по 3 серпня 2011 р перебувала в штаб-квартирі Фармакопеї США (USP Convention), м Роквілл, штат Меріленд, США,

де проходила стажування за програмою запрошених науковців Фармакопеї США (USP Visiting Scientist Program). Стажування проходило у відділі документальних стандартів USP (DSD).

Програма стажування наукових співробітників в Фармакопеї США (USP VSP) призначена для розробки і просування міжнародної гармонізації стандартів шляхом обміну науковими кадрами та інформацією з глобальними партнерами і організаціями, зацікавленими в поліпшенні фармакопейних стандартів.

В рамках програми стажування Дмитрієва М.В. ознайомилася зі структурою USP, з процесами і процедурами USP і зокрема відділу DSD, ознайомилася з процесом розробки та перегляду Загальних статей і приватних монографій в USP-NF, а також з процесом атестації стандартних зразків USP.

В якості запрошеного вченого Дмитрієва М.В. працювала у відділі DSD над проектом щодо перегляду та модернізації загальної статті USP Загальні Тести Ідентифікації разом зі старшим науковим координатором відділу DSD Антоніо Ернандес-Кардозо. Відповідно до плану стажування був розроблений комплексний план для оцінки, підтвердження і / або поновлення тестів ідентифікації іонів в Загальній статті Загальні Тести Ідентифікації.

Результати проведеної роботи були повідомлені у вигляді трьох презентацій в USP. На засіданні Експертної комісії з малим молекулам № 2 була зроблена доповідь про необхідність і напрямки модернізації Загальною статті Загальні Тести Ідентифікації. А також було представлено дві презентації – проміжна і заключна, в рамках програми стажування наукових співробітників в Фармакопеї США для керівництва і персоналу USP.

В рамках програми стажування Дмитрієва М.В., також, взяла участь в засіданні наглядового комітету FDA по фармацевтичної науки і клінічної фармакології з участю представників USP.