06-07.06.2017 р. у м. Барнад Касл, Велика Британія, відбувся тренінг компанії Honeyman Limited Group на тему «Сучасні вимоги до валідації очищення». Тренер: директор з якості Honeyman Group Limited, кваліфікована особа Марі Вестгарт.

У тренінгу взяли участь спеціалісти у галузі валідації з різних фармацевтичних підприємств і міст Великої Британії та представник ДП «Фармакопейний центр» – заступник начальника відділу валідації та стандартних зразків, керівник напрямку промислової стандартизації та валідації, к. фарм. н. Воловик Наталя Валеріївна, яка була єдиною особою-учасником, що приїхала на тренінг з-за кордону. Про високу довіру до заходу свідчить стаж учасників з Великої Британії в області валідації очищення – від 8 до 20 років.

У ході тренінгу було розглянуто такі теми, як відповідність регуляторним очікуванням із урахуванням нових рекомендацій, що було опубліковано у 2015 р. у Додатку 15 до Керівних принципів ЄС щодо GMP для лікарських засобів, що призначені для людей та для застосування у ветеринарії (ANNEX 15 of the EU Guidelines for Good Manufacturing Practice for Medicinal Products for Human and Veterinary Use), ефективні процедури очищення та дезінфекції, розробка ефективних аналітичних методик, валідація та контроль цих процедур. У ході тренінгу учасники отримали інформацію щодо поточних найкращих практик, очікувань cGMP та тенденцій галузі, а також щодо регуляторних питань для ринків ЄС і США. 50% курсу займали лекції, решта – практичні заняття та інтерактивні семінари. Також у рамках тренінгу було проведено практичне заняття з відбору та аналізу проб з поверхні фармацевтичного обладнання.

Дводенний тренінг дозволив учасникам підвищити свою кваліфікацію та отримати досвід, необхідний для надання послуг та проведення робіт з валідації очищення фармацевтичного обладнання на високому міжнародному рівні. Після завершення тренінгу учасники отримали сертифікати.