Фармакопеї обох країн уклали угоду, яка допоможе підвищити якість охорони здоров'я України.

З метою підвищення якості лікарських препаратів в світі фармакопейн Конвенція США (USP) та Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів (Центр) уклали угоду про спільне використання стандартів якості, чистоти, ефективності та достовірності ліків. За цією угодою протягом 5 років (з можливістю відновлення угоди після закінчення цього терміну) Центр отримує право включати в Фармакопею України та публікувати в журналі "Фармаком" документальні стандарти з Фармакопеї США – Національного Формуляра (USP-NF). Стандарти можуть бути або включені повністю, в тому вигляді, в якому вони опубліковані в USP-NF (в перекладі), або можуть бути адаптовані для більш повної відповідності вимогам Центру в Україні.

Угода була підписана 02.06.2010 в штаб-квартирі Фармакопейної Конвенції США, місті Роквілл, штат Меріленд, доктором Роджером Вільямсом, Генеральним директором Фармакопейної Конвенції США, і доктором хімічних наук, професором Олександром Гризодубом, Директором Фармакопейного центру України.

Доктор Вільямс зазначив, що ця угода є важливою віхою у справі сприяння зміцненню охорони здоров'я на міжнародному рівні. Науковий обмін, представлений угодою з Центром, принесе користь не тільки громадянам України, а й українським фармацевтичним виробникам, які хотіли б експортувати свою продукцію в інші країни. Фармакопейної Конвенції США буде корисний досвід вчених Центру, який, в свою чергу, сприятиме розвитку стандартів, які публікуються в USP-NF.

Доктор Гризодуб підкреслив, що можливість використовувати стандарти якості USP-NF є значним внеском в охорону здоров'я населення України. Партнерство з USP дасть Фармакопеї України доступ до міжнародно визнаних стандартів якості. Крім використання документальних стандартів USP-NF, український Центр розгляне можливість застосування відповідних стандартних зразків, які є фізичними або хімічними еталонами, за якими фармацевтичні виробники та регуляторні органи звіряють якість і справжність лікарських засобів.

Протягом останнього року офіційні особи USP та Фармакопейного Центру обмінялися візитами, провели ряд зустрічей, вивчаючи можливості для співпраці. Кульмінацією цієї діяльності стало підписана угода. USP є некомерційною науковою організацією, яка встановлює стандарти якості, достовірності, чистоти та ефективності лікарських засобів, продуктів харчування та дієтичних добавок. Стандарти USP для лікарських засобів введено законодавство Управлінням контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів США (FDA) і використовуються більше як у 130 країнах.