Щороку світові фармакопеї збираються на Міжнародній Зустрічі Світових Фармакопей (IMWP), щоб обмінятися досвідом і експертними знаннями та знайти шляхи співпраці для синхронізації своїх зусиль для покращення результатів у сфері охорони здоров’я. Незважаючи на те, що різні фармакопеї охоплюють різні країни чи регіони, усі вони працюють задля захисту громадського здоров'я, створюючи та надаючи доступ до стандартів для забезпечення якості лікарських засобів.
Чотирнадцята IMWP, яку організувала Фармакопея Мексиканських Сполучених Штатів (FEUM), відбулася в Мехіко, Мексика, 8–9 листопада 2023 року (із заходом для зацікавлених сторін 10 листопада 2023 року). Загалом у нараді взяли участь 53 учасники, які представляли 15 національних та 1 регіональну фармакопею. Державну Фармакопею України (ДФУ) представляла Наталя ВОЛОВИК, заступниця директора з якості ДП «Фармакопейний центр».
Під час зустрічі представники світових фармакопей поділилися своїм досвідом та інформацією про новини та роботу, проведену за останні роки для підтримки національного та глобального громадського здоров’я.
Д-р Воловик надала всебічний огляд історії, місії та основних напрямків діяльності ДП «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів». Вона підкреслила, що незважаючи на значні виклики, пов’язані з триваючою війною Росії проти України, робота продовжується у всіх ключових сферах, демонструючи стійкість і відданість персоналу підприємства. Говорячи про досягнення центру, Наталя ВОЛОВИК представила ключові національні тексти Державної Фармакопеї України, зокрема, Статистичний аналіз результатів хімічного експерименту, Валідація аналітичних методик та випробувань, Мезенхімальні стовбурові клітини для використання людиною та у ветеринарії, а також доповіла про метрологічні підходи до атестації фармакопейних стандартних зразків ДФУ, використовуючи принцип прозорості.
Фармакопейна дискусійна група надала оновлену інформацію про свою діяльність, включно з розширенням, включивши Індійську фармакопейну комісію як четвертого члена.
Члени IMWP переглянули хід поточних спільних проєктів щодо діяльності, пов’язаної з COVID-19, внутрішньої співпраці та методів комунікації, а також визначили нові напрямки для співпраці навколо визначення того, чим і як займається IMWP, а також екологічної стійкості.
Учасники чотирнадцятої IMWP домовились продовжувати співпрацювати для обміну інформацією та знаннями, які можуть допомогти у забезпеченні якості лікарських засобів.